Pinky Skunks Presents

Mavrične fabriške urice

DJ program, koktejli po ugodnih cenah,
videoprojekcije, moški striptiz

Vsako nedeljo
18h - 24h

Klub Fabrka, Poljanska 9

http://www.myspace.com/fabrkarainbownight
Klikni za povečavo!



Prihajajoči partiji:

8.4. - Mavrične fabriške urice: Glam Night #4
Klub Fabrka; 18h
DJ Šujo

V Fabrki se obeta posebna nesobotna noč. Prirejamo namreč pravi pravcati nedeljski večer z že četrtim Glam Nightom! Pozivamo vas, da na ta dan skupaj naredimo konkretno konkurenco flešerskemu klubu K4 in naredimo rekord v barvitih oblačilih in ličilih.
Z vami bo tudi tokrat DJ Šujo, ki bo skrbel za razburljivo listo videospotov in promocijo turneje Lipstikk N' Leathür.
Če bo žur dober, veliko ljudi in še več energije, bomo večer podaljšali pozno v noč, vse do 4h! Zna se zgoditi tudi to, da bo na voljo kako zastonj pivo!

Mavrične fabriške urice: Glam Night #4



11.4. - Dana International (Izr), Salome (Si/Hrv), Sestre (Si)
Orto Bar; 21h

Tranny Night v Orto Klubu
Koncert, kot ga homoseksualna scena v Sloveniji še ni videla. K nam prihaja legendarna evrovizijska zmagovalka Dana International, ki je leta nazaj otoplila naša srca s skladbo Diva, ki ji je prinesla krono na prestižnem evropskem glasbenem tekmovanju Evrovizija. Kot uvertura bodo najprej nastopile moralne zmagovalke Evrovizije 2001, Sestre, za njimi pa še Salome, ki nam je kot oseba vsem v inspiracijo in v ponos naši ozkogledi deželici.

DANA INTERNATIONAL:
Dana InternationalDana International, s pravim imenom Sharon Cohen (rojena kot moški z imenom Yaron Cohen), je izraelska pevka zabavne glasbe, ki je leta 1998 s pesmijo Diva zmagala na Evroviziji.
Dana International je transseksualka in njena udeležba na Pesmi Evrovizije je spodbudila odpor izraelskih verskih krogov, ki so zahtevali, da se prireditve udeleži kakšen bolj konservativen glasbenik. V Egiptu je bilo predvajanje njene pesmi, posnete v arabščini, prepovedano.
Nacionalnega izbora za Pesem Evrovizije se je udeležila že leta 1995 s pesmijo Layla tov Europa, vendar je tedaj zasedla drugo mesto; zmagala je pevka Liora.
Dana International je prinesla Izraelu že tretjo evrovizijsko zmago; leta 1978 je zmagala izraelska pesem A-Ba-Ni-Bi (izvajalci so bili Izhar Cohen & Alpha Beta), leta 1979 pa je prvo mesto dosegla skupina Milk & Honey s pesmijo Hallelujah.
Na Evroviziji leta 1999, ki je potekala v Jeruzalemu, je Dana v premoru med tekmovalnimi nastopi in glasovanjem zapela pesmi Dror Yikra in Free (v izvirniku je slednjo prepeval Stevie Wonders). Po razglasitvi rezultatov je podelila tudi zmagovalni kipec švedski zmagovalki Charlotte Nilsson. Pri predaji kipca se je spotaknila zaradi čevljev z zelo visokimi petami ter padla.
Svojo popularnost Dana International uporablja tudi za ozaveščanje javnosti o seksualnih manjšinah. Leta 1999 je sodelovala pri projektu nizozemskega oddelka Amnesty International, ki je opozarjal na kratenje pravic homoseksualcem.
Spomladi 2007 naj bi izšel njen nov album.

SALOME:
SalomeRojena 23.11. na otoku Rabu (Hrvaška). Že v otroštvu je čutila in sanjala o tem, da bi nekega dne zaživela tako kot danes. Otroške sanje o medijskem nastopanju, gledaliških žarometih, vonj po pudru, predvsem pa želja po javnem nastopanju so postale resničnost. Vedno je v otroški razigranosti rada oblačila mamine obleke ter obuvala čevlje z visoko peto.
V odraščajočih letih iz fantiča, sliši se nenavadno, v fanta je končala srednjo gostinsko šolo, poklic natakar, in odšla na služenje vojaškega roka v takratno JNA. Eno leto je dokazovala, da tudi drugačni lahko služijo svoji domovini. Vendar tak prefinjeni stil življenja na majhnem otoku ni bil mogoč, zato jo je pot odpeljala v svet. Odločitev, da pride v Ljubljano, je bila podana, ko je imela prvi nastop v ljubljanskem K4, kjer se je njena kariera tudi začela. S prvim nastopom so se ji odprla vrata v svet show-biznisa in takrat je začutila, da je to smisel njenega življenja. Salome na sceni nastopa že 15 let in osvojila je srca vseh, ki so ji kadar koli prekrižali pot, po kateri hodi.
Njeni nastopi so zaživeli tudi izven meja Slovenije. Nastopala je po Avstriji, Italiji, Nemčiji, Nizozemski, Španiji, BIH, Grčiji in seveda v rodni Hrvaški. V svojih nastopih predvsem poudarja ženskost, ki si jo ženske v pravem pomenu besede ne upajo pokazati. Z imitacijami internacionalnih popularnih glasbenih izvajalcev, predvsem ženskih, je v svoj repertoar uvrstila vse, ki nekaj veljajo. Od Madonne, Ane Oxe, Celine Dion, Merilyn Monroe, Amande Lear, Lise Minelli do slovenskih in hrvaških ikon, kot so Helena Blagne Zaman, Simona Weiss, Anja Rupel, Darja Švajger, Severina, Doris Dragovič, Josipa Lisac, Daniela, Jelena Karleuša, Lepa Brena in ostalih. Vsakem karakterju se posebej posveča in nameni precej časa, preden zaživi na odru. V programih, ki jih izvaja, se čuti erotični naboj, ki ga izžareva in ga z veseljem prenaša na svojo publiko, ta pa ji ga vrača z ovacijami in aplavzi.
Odločitev, da si naredi silikonske prsi, je v njej živela od malega. Pot, pravi, je bila naporna, a ni ji žal. Uspehi, ki jih je prinesla operacija, so bili vredni tveganja. In zato se je po letu in pol ponovno odločila za povečanje, tokrat iz trojke v štirico. In s tem parom je nadvse zadovoljna.
Njeno delo pa ni omejeno samo na imitacije znanih pevk, ampak se tudi sama preizkuša v petju. Posnela je prvi singel z naslovom »Igra«. Preizkus s prvo posneto skladbo ji je dal navdih, da bo posnela celoten projekt.
Salome @ MySpace.com

SESTRE:
SestreSestre so prva slovenska drag queen transverstitska skupina. Zrasle so na gejevski sceni in sicer v K4 in baru Tiffany na Metelkovi. V tej zasedbi so začele pod imenom »Štrumpant'l sisters«. Skupino sestavljajo Marlenna, Daphne in Emperatrizz.
Zmagale so na EMI 2002 in tako zastopale Slovenijo na Evroviziji v Talinu.
Članice:
* Marlenna je homoseksualec Tomaž Mihelič, ki je prvi začel s transverstitskim delom nato povabil k delu še Daphne in modnega kreatoja Emperatrizz. Marlenna ima kot ženska svojo oddajo, ki govori o spolnih temah, odnosih in zlorabah, na komercialni televiziji TV3.
* Daphne je tudi homoseksualec. Po poklicu je vrtnar.
* Emperatrizz modni kreator je leta 2006 skrbno čedil in urejal slovenskega predstavnika na Evroviziji Anžeja Dežana.

V učko:
Dana International - Diva
Salome - Igra
Sestre - Samo ljubezen



23.4. - Lipstikk N' Leathür Conspiracy Tour 2007: Broken Arrow (Si), Toxic Heart (Si), Cyclöne (Si)
Orto Bar; 21h

Osemdeseta vračajo udarec
Letošnjo pomlad se obeta dogodek, ki ga v Sloveniji še ni bilo: tri glasbene skupine mladih zagnanih fantov dolgih las in pisanih kitar se je odločilo za trimesečno odisejado po glasbenih prizoriščih širom Slovenije. Brez podpore velikih založb, brez uradno izdanih plošč, a s polno mero pozitivne energije nameravajo svojo vizijo hard rocka, ki temelji na filozofiji osemdesetih, prirejeni današnjim razmeram, z vplivi klasičnega rocka, punka in predvsem heavy metala razgreti sedanje in bodoče oboževalce in dokazati, da dobra volja, žur in preprosti in udarni riffi ter prefinjene solaže še niso izgubili mesta v svetu hard rocka.

BROKEN ARROW:
Broken ArrowSkupino sestavljajo mladi, a izkušeni glasbeniki, ki so si izkušnje nabirali v eminentnih skupinah slovenske metal scene, kot so Magus Noctum, Sweet Sorrow in Whisper; iz slednje tudi izhaja trenutno jedro skupine. Kjerkoli so doslej nastopili, so z izvrstnim odrskim nastopom in dodelano avtorsko glasbo navdušili občinstvo. Gre za glasbo, ki sledi smernicam, ki so jih koncem osemdesetih postavili Američani Bon Jovi in Poison, a z velikim pečatom njihovega lastnega značaja. V eksplozivno zmes svojih pesmi in priredb znanih uspešnic pa dodajo še kakšno presenečenje v obliki rokovsko prirejenih ponarodelih pesmi.


TOXIC HEART:
Toxic HeartJedro te štajerske skupine predstavljata brata Pipenbaher - basist Nejc in mednarodno priznani Deanov kitarist Miha, ki jima na vokalu družbo dela Mihov kolega iz 7th Angel, vokalist Darjan »Axl« Kocmut. Skupina je nastala leta 2006, izvaja pa izključno avtorsko glasbo, ki po njihovi izjavi zveni zgolj kot Toxic Heart. Hitri avtomobili, lepa dekleta in glasne zabave, vse to so motivi, ki se odražajo v pozitivno nastrojeni glasbi mladih Štajercev.
Toxic Heart @ MySpace.com

CYCLÖNE:
CyclöneTako po stažu kot po letih najmlajša zasedba paketa Lipstikk N' Leathür Conspiracy so medvoški Cyclöne. Zasedba v svojo glasbo vpeljuje elemente klasičnega hard rocka v maniri KISS in Guns N' Roses, zmešane s sleaze glasbo, kakršno izvajajo sodobni švedski hard rock bandi (CrashDiet), kot otvoritvena zasedba večera pa bodo za ogrevanje poskrbeli z dobro mero znanih priredb Poison, KISS in podobnih skupin.
Cyclöne @ MySpace.com











25.4. - Anžej Dežan (Si), Damjan Murko (Si), Domen Kumer (Si)
Orto Bar; 21h

Trije žgoleči slavčki
Orto Bar bodo obiskali nekateri od najbolj popularnih estradnikov moškega spola pri nas. Prvi nam bo zažgolel štajerski slavček po imenu Domen Kumer, ki zadnje čase še bolj segreva že tako tople noči s svojim hitom Banana. Sledi mu koroški slavček Damjan Murko, človek, ki pri seksu z žensko zdrži celih 20 minut. Pravi mali mazohist vsekakor. Kot zvezda večera pa nam bo zapel in sijajno zaplesal vseslovenski slavček Anžej Dežan, trenutno najbolj popularna gay ikona, ki se je v naše anale zapisal predvsem s skladbo Vroče, pa tudi z zmago na lanski Emi.

ANŽEJ DEŽAN:
Anžej DežanAnžej Dežan je leta 1987 v Celju rojeni izvajalec.Svoje pevsko izobraževanje prične v Celju pri Jasmini Maček, leta 2003 pa prične obiskovati ure petja pri glasbeni pedagoginji Dadi Kladenik v Mariboru. Po enem letu in pol se prijavi na prvo Bitko talentov oddaje Spet doma na Televiziji Slovenija.V finalu osvoji 2. mesto, ki postane izhodišče za njegovo glasbeno kariero. Konec leta 2004 predstavi prvo pesem C'est la vie, v poletnih mesecih pa s pesmijo Vroče v Portorožu nastopi na festivalu Melodije morja in sonca, kjer osvoji prvo nagrado strokovne komisije za pesem v celoti.V teh mesecih na Televiziji Slovenija sprejme izziv vodenja mladinske oddaje Jasno in glasno. Novembra 2005 prične voditi oddajo Vroče na Radiu Celje.Meseca februarja 2006 s pesmijo Plan b osvoji prvo mesto na izboru za slovensko evrovizijsko popevko, kar ga meseca maja ponese na izbor za Pesem evrovizije v Atene, kjer Mr Nobody osvoji 16. mesto v polfinalnem večeru.V začetku meseca maja dobi v Splitu posebno nagrado strokovne komisije na Mednarodnem festivalu francoskega šansona. V juniju nastopi na festivalu šansona La vie en rose, ki ga vsako leto pripravlja Vita Mavrič. Septembra nastopi na spominskem koncertu v spomin Majdi Sepe v Križankah, ob spremljavi Big Banda RTV in vodstvom Mojmirja Sepeta.Decembra 2006 predstavi pesem Kot Romeo in Julija.

DAMJAN MURKO:
Damjan MurkoTega tipa bi bilo treba izbrati za simbol samostojne Slovenije. Silna trdoživost. Ko mu rečeš, da ne zna peti, se ti zgolj nasmehne, češ, vsak ima svoje mnenje, kar naj bi bilo dovolj, da pripomba zanj ne drži. A to ne čudi. V deželi, v kateri je Helena Blagne pevska diva, je on lahko naš Barry Manilow in še kaj več. Star je 22 let, posnel je dva polhita, na svoje življenje gleda skozi pojme kot “dosedanja kariera”, profesionalizem, medijska prisotnost, medijski naval in podobne estradniške fraze. Nedvomen produkt gledanja domačih TV-kanalov v devetdesetih, ko je v predmestju Maribora odraščal. Damjan Murko, štajerski slavček, ob katerega prodajnih uspehih resno podvomiš v kakršen koli smisel. A v nekaj ne gre dvomiti. Prefrigan tip.










DOMEN KUMER:
Domen KumerDomen Kumer se je v Mariboru rodil 3.7.1983. Že od malega sta ga zanimali dve stvari: šport in glasba. Zelo kmalu se je vpisal v glasbeno šolo in se naučil igranja na bas kitaro, obenem pa je treniral smučanje in to dokaj uspešno, saj ima doma še vedno nekaj medalj s številnih tekmovanj. Tudi v šoli je bil kar priden in je tako končal srednjo komercialno, takoj nato pa še ekonomsko šolo, v prihodnosti pa se namerava vpisati še v ekonomsko fakulteto. Ampak izobrazba bo morala malo počakati, saj je v tem trenutku polno zaseden z glasbenimi obveznostmi.








V učko:
Anžej Dežan - Mr Nobody
Damjan Murko - Live @ Živilko 2005
Damjan Murko - Na TV Paprika
Damjan Murko - Prispevek v oddaji E+
Domen Kumer - Banana



30.4. - Village People (ZDA), Game Over (Si)
Klub K4; 22h

Nastop samih machotov
K nam prihajajo legendarni Village People! To je koncert, na katerega smo Pinky Skunks še posebej ponosni, saj gostimo najbolj popularno skupino, kar jih glasbena zgodovina pozna. Village People so v 70-ih nizali hit za hitom in se s svojimi homoseksualnimi himnami proslavili še za desetletja vnaprej. Kot predskupina bo nastopila smetana domačih boy bandov - Game Over, ki so posebej za ta koncert ponovno združili moči. Seveda smo hoteli bukirati primate slovenskega fantovskega popa Napoleon, a so fantje žal preveč zaposleni.

VILLAGE PEOPLE:
Village PeopleVillage People is a concept disco group formed in the late 1970s. The group is as well known for its outrageous on-stage costumes as for its catchy tunes and suggestive lyrics. The members each dress as a police officer, an American Indian chief, a construction worker, a member of the military, a leatherman (biker), and a cowboy; after the release of In the Navy, both Victor Willis and Alex Briley appeared temporarily as sailors.
Village People scored a number of disco and dance hits, including their trademark "Macho Man", "Go West", the classic club medley of "San Francisco (You've got me) / In Hollywood (Everybody is a star)", "In the Navy", "Can't Stop the Music", "Sex Over The Phone" and their biggest hit, "Y.M.C.A.". Almost thirty years later, a dance that involves forming the latter four letters with the dancer's arms is still popular at summer camps, office functions, wedding receptions, school dances, sporting events and B'nai Mitzvot. At the end of the fifth inning of each baseball game at Yankee Stadium, the grounds crew take an on-field break from grooming the infield to dance as "YMCA" is played, typically to enthusiastic cheers from the fans of all ages.
Collectively, the Village People have sold 85 million albums and singles.

GAME OVER:
Game OverČeprav so se mnogi že ob izidu prvenca ''Igra za 2'' fantovske zasedbe Game over spraševali ali bo šlo le za muho enodnevnico, so kasneje lahko ugotovili, da se fantje še kako in vztrajno vzpenjajo.
Leta 2003 so izdali drugi album "Višja sila" s katerim so dokazali, da niso več novinci na sceni, da znajo obvladovati kdaj tudi krute glasbene razmere, ohranjati njim lastno prepoznavnost in energijo ter s talentom, odličnimi vokali, izvirnimi koreografijami, celostno podobo in skladbami še vedno navduševati svoje poslušalstvo.


V učko:
Village People - In The Navy
Village People - Macho Man
Village People - YMCA
Game Over - Ubila si del mene



6.5. - Mavrične fabriške urice: Chippendales (VB)
Klub Fabrka; 18h

Aaaaaaaaaaa!!!
Take glasove bomo spuščali med nastopom veleslavnih Chippendales, najbolj profesionalnih in postavnih slačifantov na svetu. Za koncert smo objavili tudi nagradno igrico, ki vam ponuja dve prepustnici v backstage.

CHIPPENDALES:
ChippendalesChippendale dancers are a group of men who provocatively dance for a primarily female audience. They are best known as being shirtless, muscular and wearing little else but bow ties, white cuffs and black spandex pants.
The original "Chippendales" nightclub was started by Indian immigrant and entrepreneur Somen "Steve" Banerjee. After owning a Mobil gas station and a failed backgammmon club, he used a small investment to purchase a failed Los Angeles club named "Destiny II". Originally, Chippendales had female mud wrestling and a 'Male Exotic Dancing Night' for the ladies. It was the first one of its kind in the USA. Banerjee established a relationship with choreographer Nick DeNoia, who had won an Emmy Award directing children's shows, in the early 1980's. Nick was talented and driven. He recruited the 'best looking' men to bring women's fantasies to life, not just strip tease. There is no doubt he played a major role in the successes that made Chippendales a world-famous institution.

Mavrične fabriške urice



14.5. - Rene (Si), Bobnars United (Si), Xazmodaniel (Si)
Orto Bar; 21h

Ars homosexuali
Pinky Skunks predstavljamo kulturno-umetniški večer z glasbenimi nastopi. Zvezda večera je osnovnošolski učitelj Rene, ki širi homoseksualno zavest s svojimi globokimi besedili in glasbenim talentom. Za ogrevanje bo poskrbelo melodramatični duet Xazmodaniel, ki v Ljubljani prvič nastopa v polni zasedbi. Vmesni del med obema nastopoma bodo zavzeli Bobnars United, ki bodo predstavili skoraj uro dolg program improviziranega plemenskega bobnanja.

RENE:
ReneRenato Volker ljudski ali Rene, kot smo ga navajeni imenovati, je Štajerc. Po poklicu je učitelj prvega razreda osnovne šole s 15-letnim stažem. Bil je poročen, ima dva otroka, zdaj pa že tri leta in pol živi s Samom, njegovi avanturi, kot mu sam pravi, ki še traja. Sicer pa je bilo odkritje lastnih homoseksualnih nagnjenj sredi svetega zakona samo eden izmed številnih šokov, resda eden najbolj markantnih, s katerim Rene nenehno obsipava ljubo mater domovino. Gotovo se še spomnite njegovih Fulsov, slačifantov po vzoru Do nazga, ki so pred leti okupirali vse medije, nastopali pa so celo pred samim Auerjem. Duhovniška toaleta in škotski kilt (z naravnim bogastvom na prepihu vred) nas, vsega vajene, skoraj ne presenečajo več. Skoraj!















BOBNARS UNITED:
Bobnars UnitedSkupino Bobnars United ali krajše BU sestavlja šest mladih bobnarjev in bobnark in didgeridooist(a), ki že peto leto zapored skupaj odkrivajo čarobnost sveta ritmov. Glasbeno raziskovanje so pričeli z ritmi afriškega kontinenta, ga kmalu razširili s poskočnim latinom in začinili s ščepci bližnje in daljnje Azije. To svojevrstno kombinacijo svetovnega bobnarskega izročila prepletajo z zvokom mističnega avstralskega zvočila didgeridoo, vse skupaj pa nadgradijo s prepoznavnim avtorskim pristopom. Njihovo ustvarjanje zaznamuje želja po raziskovanju razlicnih medijev ritma telo, prostor, podoba ...
Osnovni boben v zasedbi je zahodno afriški djembé, ki se najraje druži z basovsko linijo treh bobnov (t.i. ritem mašino) sangbe, dundumbe in kenkeni. Močan plesni naboj velikih afriških bobnov BU izmenjujejo in dopolnjujejo s subtilnimi zvoki majhnih perkusij (šejkerji, zvončki, klave), ki jim tu in tam dodajo tudi bobne z drugih kontinentov kot so tarabuka, konge, okvirni bobni. Ena najčarobnejših pridobitev skupine pa so mistične vibracije tradicionalnega avstralskega inštrumenta didgeridouja. Globlje ko so spoznavali tolkalske svetove, bolj so čutili potrebo po drugačnem in svojevrstnem načinu kolektivnega ustvarjanja ritma. Zadnji dve leti glasbo nadgrajujejo s plesom ter VJingom (elektronske vizualizacije v živo) in tako na večih ravneh komunicirajo z občinstvom, gibljive slike in plesni gibi glasbo približajo tudi gluhim.

XAZMODANIEL:
XazmodanielXazmodaniel je utelešeno združenje dveh nesojenih ljubimcev, ki sta odvrgla suženjski imeni homofobne družbe in se poimenovala Azmodan in Xzamiel. Ozadje obeh temačnih duš je temačno in ovito v temo. V mladosti sta oba doživljala spolno zlorabo s strani staršev obeh spolov, pa tudi od vrstnic v cvetu pubertete, kar je navrglo, da sta se njuni srci prepletli. Sedaj ustvarjata kombinacijo umetnostne poezije, prežete s filozofijo, in ekspresivne glasbe. Čeprav je Azmodan tisti, ki je imel vedno več sreče s človeško interakcijo, pa je pravzaprav Xzamiel tisti, ki ljudi dejansko privleče na njune nastope. Njuna vloga v duetu je deljena: Azmodan skrbi za besedje in temačne melodije na akustični kitari, medtem ko je Xzamiel mojster v igranju na ropotuljice in nekatera eksotična tolkala, med katera šteje tudi ponev iz dinastije Šlong.

V učko:
Rene - Kuchi Kuchi



21.5. - Manowar (ZDA), Rhapsody Of Fire (Ita)
Cvetličarna Mediapark; 21h

Usnje, mišice in falični predmeti
K nam na obisk prvič prihajata dve od najbolj homoerotičnih skupin metal scene. Ameriški Manowar so status gay ikon dobili že na začetku svojega ustvarjanja, ko so njihova oblačila predstavljala le spodnjice iz kunjega kožuščka, ta naziv pa so s svojim delovanjem obdržali vse do danes. Rhapsody Of Fire so zapeljivi Italijani, ki se navse radi borijo mož na moža s svojimi meči. Obiskovalce pozivamo, da na koncert prinesejo tudi svoje orožje in kakopak tudi zaščito.

MANOWAR:
ManowarJoey DeMaio was working as a bass tech / pyrotechnic for Black Sabbath when he met with guitarist Ross the Boss, playing for a group called Shakin Street, a Black Sabbath support band. They later recruited Eric Adams for vocals and Donny Hamzik for the drums, to create Manowar — a band with an unusual epic sound. Manowar recorded Battle Hymns, their debut album, which featured "Dark Avenger", a slow epic track with narration by Orson Welles. (Welles returned on the Into Glory Ride album and did the narration on another slow track called "Defender." This song was later reworked for the band's Fighting the World album.)
Drummer Scott Columbus joined the band for their second album, Into Glory Ride. Their official biography states that custom stainless steel drum kits had to be built for him because his drumming technique was so "vicious" that it ruined standard kits.
Manowar claims the title of "loudest band in the world", and the Guiness Book of World Records has documented them as the holders of the record for the loudest musical performance, at 129.5 decibels. Custom equipment was built for the band by John "Dawk" Stillwell, which helped achieve the massive sound.
The band is also notable for its ownership of their entire operation. Record recording and distribution, as well as merchandise, are all controlled by the band. Singer Eric Adams has said that the reason for this is that the band has received unfair treatment financially in the past, and also to ensure the highest quality production. The band's label, Magic Circle Music, includes other bands such as Rhapsody of Fire.

RHAPSODY OF FIRE:
Rhapsody Of FireIn 1997 Rhapsody of Fire released their debut album, Legendary Tales under the name Rhapsody. Co-founders Luca Turilli and Alex Staropoli created an epic sound with this first album. Rhapsody, they incorporated classical music, baroque and heavy metal styles in a sub-genre they call "Hollywood metal" or "film score metal" because of its resemblance to movie soundtracks. The classical influences include such composers as Vivaldi, Bach and Paganini. The band also shows strong power metal influences and fantasy themes.
In the years that followed, Turilli and Staropoli, joined by Fabio Lione on vocals, developed this new sound with their albums Symphony of Enchanted Lands (1998), Dawn of Victory (2000), Rain of a Thousand Flames (2001), and Power of the Dragonflame (2002). They wrote pieces such as "Emerald Sword", drawing on Russian folklore and Celtic style elements and creating what was known as the "Emerald Sword Saga".
Turilli is the band's lyricist, as well as guitarist. His lyrics often refer to mystical lore from the medieval age and the heroic valor of those times, highlighting in particular the everlasting fight between good and evil. "Evil can be found everywhere," says Turilli. "But it will never win as long as there are enough good people who fight against it."
From Dawn of Victory to Power of the Dragonflame, the drums on Rhapsody albums were played by 'Thunderforce'. There was some debate as to whether this was a drum machine, but it is actually a pseudonym for a drummer who could not be named for contractual reasons. Alex Holzwarth, who had been playing drums for Rhapsody onstage, was listed in the official band line-up on these releases. Holzwarth has played drums in the studio since The Dark Secret EP.
Christopher Lee was involved in their last project, narrating part of the storyline. This album, labeled Symphony of Enchanted Lands II: The Dark Secret, was a follow-up to the Emerald Sword Saga and was released in 2004.
The band produced a new single CD in 2005 labeled The Magic of the Wizard's Dream, featuring new versions of "The Magic of the Wizard's Dream", one of the more popular songs from their album Symphony of Enchanted Lands II: The Dark Secret. The band had Lee sing backup vocals for Lione, because Lee felt that the narrator's part of being the Wizard King was not as good as it could be without him contributing his voice to at least one song. The song was reworked into four different languages, English, German, Italian, and French. They also included the original version of the song with a duet (in English), and an orchestral version of the song. This also produced Rhapsody's third music video. The band also released two new tracks exclusively on this single, "Autumn Twilight" and "Lo Specchio D’Argento" (The Silver Mirror). This single was released March 29th.
The band released their latest album, Triumph or Agony, on September 25th, in Europe.
In July, 2006 the band formerly known as Rhapsody changed their name to Rhapsody of Fire due to trademark issues. The band's website goes into further detail:
The band members consider this a great new start, reflecting the emboldened and increasingly grandiose direction that their music has taken. "The power of the dragonflame will burn brighter than ever before," says guitarist/songwriter Luca Turilli. Keyboardist/songwriter Alex Staropoli adds, "The name Rhapsody Of Fire better represents the energy that has always been present in this band and its music."

V učko:
Manowar - Return Of The Warlord
Rhapsody - Rain Of A Thousand Flames



23.5. - Helena Blagne (Si), Sinbolic (Si)
Gospodarsko razstavišče; 21h

Helenca in mladci
Opisovati Heleno Blagne bi bilo povsem Zaman, saj se je že sama dolgo nazaj začela predstavljati kot "prva dama slovenske estrade". Zaradi svoje elegance je postala vzor mnogim transvestitom po Sloveniji in bližnji okolici. Kot predizvajalec bodo nastopili greha vredni Sinbolic, mlada slovenska skupina spolno neorientiranih fantičev.

HELENA BLAGNE:
Helena BlagnePrimadona slovenske zabavne glasbe navdušuje s svojim izjemnim glasom, profesionalnim pristopom in zvezdniško karizmo številno občinstvo doma in po svetu. V izredno bogati karieri imajo pomembno mesto odlično izvajane skladbe, osnovane na tradicionalnem melosu in obogatene s prepoznavnim osebnim pevskim slogom.
Helena Blagne prvič javno nastopi kot dvanajstletni deklič na amaterskem tekmovanju Prvi glas Gorenjske. Uspeh, ki ga doseže s pesmijo Santa Lucia, botruje odločitvi, da postane profesionalna pevka. Leta 1986 stopi na pot slave in uspehov. Na makedonskem Makfestu osvoji s pesmijo "Ko te ni" prvo nagrado občinstva in prvo nagrado strokovne žirije, leto kasneje na Splitskem festivalu z "Morje,ljubezen moja" prvo nagrado občinstva. Postane redna gostja in zmagovalka največjih festivalov na prostoru bivše države Jugoslavije.
Širšo mednarodno pozornost priteguje od obdobja 1987–8, ko nastopi na mediteranskem festivalu v Turčiji in na turnejah po Kanadi, ZDA in Avstraliji. Leta 1989 znova zmaga na slovenskem festivalu Melodije morja in sonca; pesem "Vrniva se na najino obalo" zapoje v duetu s takrat vodilnim pevcem zabavne in operne glasbe N. Junkarjem. Tri leta pozneje še potrdi posebno vez s slovensko publiko, ko na Melodijah morja in sonca s pesmijo "Moj mornarček" osvoji prvo nagrado občinstva. Po osamosvojitvi Slovenije se Helena obrne k evropskemu občinstvu. Leta 1999 na festivalu Eurofest s pesmijo "Io sono sola" dobesedno pomete s konkurenco – osvoji prvo nagrado občinstva, prvo nagrado strokovne žirije, nagrado za najboljšo izvedbo in najprestižnejšo nagrado grand prix.
Zaradi priznanj na mednarodnih festivalih in uspešne glasbene poti jo v Atenah izberejo za podpredsednico mednarodne žirije v M. C. N. M. (Mediterranean Collaboration of New Musicions) in v I. I. W. M. C. (International Institute of Woman Musical Creativity), kateremu predseduje Stathis Ourkologlou. Helena je na vrhuncu svoje kariere. Njeni koncerti so razprodani v nekaj dneh, njene plošče dosegajo zlate, platinaste in diamantne naklade. Kljub temu ne počiva na lovorikah. Po 12-letnem intenzivnem študiju opernega petja pri najbolj priznani slovenski operni pevki in pedagoginji Ksenji Vidali Žebre začenja ustvarjati album najlepših svetovnih opernih arij. Ustvarjalni proces še traja, saj je zahteven, prežet z občutji in ljubeznijo – do glasbe, do publike, ki jo neizmerno ceni.
Jeseni 2006 svoje umetniško delovanje razširi še na gledališče, saj ji eden najuspešnejših slovenskih režiserjev, Vito Taufer, zaupa vlogo Agave v spektakelski uprizoritvi Evripidove drame "Bakhantke".
Helena Blagne je in bo enkratna in izjemna zvezda slovenske glasbene scene, njeno umetniško vodilo pa je bilo in ostaja kakovost najvišjega razreda. Da kakovost ceni in prepozna tudi njeno občinstvo, najbolje potrjuje tale podatek: po prodaji nosilcev zvoka je Helena Blagne najbolj uspešna slovenska pevka vseh časov, saj doma in po svetu proda več kot milijon in pol plošč.
Od leta 2006 jo zastopa agencija Proartes.

SINBOLIC:
SinbolicZačetki segajo v leto 2003, ko je bil ustanovljen death/thrash band Breeding Pit. Po nekaj odigranih koncertih v letih 2003/2004, ki so bili večinoma na gorenjskem območju je iz benda odšel kitarist s katerim se je začelo iskanje novega člana. S tehničnim napredovanjem benda se je spremenil tudi slog, ki je postajal rahlo tehničen death/black. Po nekaj mesecih se je pridružil tudi nov član s katerim je band nato intenzivno vadil ter pripravljal material. Z novimi koncerti pa so spremenili tudi ime v Sinbolic in poleti 2005 posneli demo ...Upon Discharge, ki ga promovirajo s koncerti po Sloveniji.
Aleš Jelovčan - vokal & kitara
Gaj Šinko - kitara
Nejc Vrečar - bass
Andrej Vovk - bobni
Sinbolic @ MySpace.com

V učko:
Helena Blagne - Hard Rock Hallelujah (Live)



30.5. - Vane Man Army & The Almighty Quartet (Si/ZDA), Ambassador Of Sifilis (Si), Brutart (Si)
Orto Bar; 21h

VANE MAN ARMY & THE ALMIGHTY QUARTET:
Vane Man Army & The Almighty QuartetIdeja za ta projekt je ugledala svojo luč v majhnem balkanskem mestecu po imenu Kranj. Tam se je deathmetalski virtuoz Vane Lesar odločil, da naredi veliki pok v monotoni death metal sceni. S pridobivanjem članov je pričel kar takoj in priredil velik natečaj, ki so se ga udeležili metalski mojstri z vseh strani sveta. Po nekaj mesecih izbiranja se je Vane odločil za ameriške glasbenike Ralpha Santollo, Stevea Asheima, Jacka Owena in Glena Bentona. Skupina je bila tako v popolni postavi in takoj so začeli s pisanjem materiala. Pri tem je imel glavno besedo seveda vodja skupine, Vane, pri čemer pa mu je ves čas konkuriral Benton, zato ga je vsemogočni vodja ukrotil s klofutami. Po dveh letih od svojega nastanka ima skupina že izdani dve plošči in za seboj dve razprodani turneji.
Trenutna zasedba:
Vane Lesar – vokal
Ralph Santolla – kitara
Jack Owen – kitara
Steve Asheim – bobni
Glen Benton – bas

AMBASSADOR OF SIFILIS:
Ambassador Of SifilisCruelty and brutality of everydays world has taken us to meditate about the dark extensions of different dimensions. The illusions of reality didnt convince us, so the beast, who rules our future destiny within us, woke up. The facts such as unreal promises, excessive love for female gender and lies have make us think in direction of bands such as Decapitated, Kataklysm, Cannibal Corpse. But our mind is still developing. With moderate tempo of dark chronicles, with effort and creativity, songs such as Legion of Death, Reverend, Death area and many others, have taken place in Slovenian death metal group Ambassador of sifilis. The beast exists now and is staring in the announced future. We are waiting Our brutality is your futures reality. And we are sill waiting for explosion of instruments of hatred and rage. We have an answer for you: For violence, we answer with more violence... The combination of aggressive metal sounds till exhaustion is our solution.
Ambassador Of Sifilis @ MySpace.com

BRUTART:
BrutartJean Dubuffet je leta 1945 pod tem izrazom označil dela izvršena s strani tistih, imunih na umetniško kulturo v kateri posnemanje nima vloge; v katerih ustvarjalci jemljejo vse (teme, materiale, ritme, stile ipd.) iz lastnih osebnosti in ne iz osnov klasične umetnosti ali stilističnih trendov, in svoja posebna kulturna dela iskal po psihiatričnih bolnicah Švice in Francije, med družbenimi odpadniki in duševno sredino. Leta 2000 so se v tej sredini našli fantje iz skupine Brutart. Po nekaj letih nastopov so se nad ne-poslušalstvom izživljali s skupinami Separatus, Mind The Gap (Madžarska), Mental Picture, Kaoz, Imperij, Crazed Farmers, Suisound, Spleen, Frozen Child, Gorthaur's Wrath (Hrvaška), Scaffold, Prospect, Noctiferia, Graveworm (Italija), ... Poleti 2003 je skupina posnela demo CD s štirimi skladbami, združenimi pod skupni naslov Arabske sanje. Skladbe so vsekakor nekaj svežega in še ne slišanega na slovenski metal sceni. Gre za isti brutartizem, ki v poslušalcih razkrije njihove nepoznane strani...
Brutart @ MySpace.com

V učko:
Ambassador Of Sifilis - I Want It That Way